Poradnik

23-07-2021 10:12

Rodzaje akumulatorów

Akumulator samochodowy to sporych rozmiarów bateria, bez której nie uda się uruchomić silnika. Czy jednak każdy pojazd ma taki sam akumulator? Wszystko zależy nie tylko od wielkości i rodzaju silnika, ale i od technologicznego zaawansowania producentów baterii.

Czytaj więcej
02-06-2021 12:08

Co to jest i do czego służy filtr powietrza w aucie?

Zanieczyszczone paliwo może powodować nierówną pracę silnika. Jak jednak się okazuje, negatywny wpływ na kulturę działania jednostki napędowej może mieć także zanieczyszczone powietrze. Warto więc dbać o właściwy stan filtra powietrza.

Czytaj więcej
22-05-2021 13:37

Limit alkoholu za kółkiem

Kieliszek wina do obiadu albo piwko i w drogę? Choć w Polsce dopuszczalna granica zawartości alkoholu we krwi to 0,2 promila, powinniśmy traktować ją faktycznie jak 0,0. Organizm każdego z nas jest inny i w wielu przypadkach próg 0,2 promila można przekroczyć już po kilku łykach złotego trunku. Po c...

Czytaj więcej
22-04-2021 13:08

Kiedy zmieniać bieg? Wskaźnik zmiany biegów w nowych samochodach

Nie tylko rosnące ceny na stacjach benzynowych, ale i troska o środowisko naturalne sprawiają, że producenci samochodów pracują nad technologiami minimalizującymi zużycie paliwa. Seat jest w tej konkurencji jednym z liderów. Na pokładach nowych modeli tej hiszpańskiej marki od pewnego czasu spotkać ...

Czytaj więcej
18-03-2021 14:05

Samochody hybrydowe – skąd, jak i dlaczego?

O niebywałej popularności samochodów zasilanych hybrydowo nie trzeba nikogo przekonywać. Od lat szturmują one bowiem zarówno rodzime, jak i światowe rynki, zaś duża część modeli niezmiennie utrzymuje się na topowych miejscach różnorakich rankingów motoryzacyjnych.

Czytaj więcej